Student Miloš Vučić prvi doplivao do krsta u Pirotu...

[ Go to bottom  |  Go to latest post  |  Subscribe to this topic  |  Latest posts first ]


BlackW

99, female

  

Urednik

Posts: 10513

Student Miloš Vučić prvi doplivao do krsta u Pirotu...

from BlackW on 01/20/2015 01:42 AM

Piroćanac Miloš Vučić (22), student Fakulteta fizičke kulture i sporta u Nišu prvi je na Bogojavljenje doplivao do časnog krsta na Gradskom kupalištu u Pirotu na kome se okupio veliki broj gradjana.
 - Osećaj je fenomenalan.Srećan sam što sam u veoma jakoj konkurenciji stigao prvi. Vodila me vera i jaka želja. Drugi put učestvujem i prošle godine mi je krst izmakao za pola metra - rekao je po izlasku iz vode Vučić.

 Miloš Vučić
 Crkvena opština Pirot, opština Pirot i Sportski centar po 12. put su organizovali plivanje za časni krst. Ovoga puta su učestvovala 52 plivača, medju kojima su bile i dve žene.


 Svima koji su učestvovali u plivanju za Bogojavljenski časni krst, čestitke je uputio starešina Crkve Rošdestvo Hristovo Miljan Panić i predsednik opštine Pirot Vladan Vasić, koji im je uručio Sveto pismo i ikonicu.Pre toga u dve pirotske Crkve održane su liturgije a potom su se kod ''Mosta ljubavi'' litije spojile i Kejom kraj Nišave stigle do Gradskog kupališta gde se po veoma lepom vremenu okupio veliki broj gradjana.
 Plivanje za Časni krst je organizovano i u selu Temska kraj Pirota, kao i u opštinama Babušnica i Bela Palanka.


 IZVOR-Blic Online

Reply

BlackW

99, female

  

Urednik

Posts: 10513

Re: Student Miloš Vučić prvi doplivao do krsta u Pirotu...

from BlackW on 01/20/2015 01:55 AM

Plivanje za Časni krst i u Zemunu...
 Predstavnici SPC ističu da je Zemun simbol održavanja tradicije i da obeležavanjem Bogojavljanja jasno pokazujemo očuvanje svoje kulture, identiteta, viteškog i sportskog duha.
 - Ulazeći u hladnu vodu, pokazujemo veru, a iz nje izlazimo duhovno čistiji - kažu predstavnici crkve.

 Plivači u Zemunu


 
 IZVOR-Blic TV

Reply Edited on 01/20/2015 01:58 AM.

« Back to forum