Search for posts by admin

First Page  |  «  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  ...  9  |  »  |  Last Search found 89 matches:


admin
Admin

44, male

  

Posts: 89

Stari i novi ginisovi rekordi

from admin on 11/25/2014 08:46 PM

Kobasica iz Turije ušla u Ginisovu knjigu rekorda

Turijska kobasica ušla je danas i zvanično u Ginisovu knjigu rekorda, kao najveća na svetu u svojoj kategoriji, potvrdio je predstavnik Ginisove knjige rekorda Pravin Patel.



Slika




Reč je o svežoj kobasici dužine 2.029 metara, koja je teška oko 2,3 tone, i ima prečnik spirale 3,97 metara.



Organizatori Kobasicijade kazali su novinarima da su za pravljenje kobasice utrošili "najbolje zrelo meso u težini preko dve tone i oko 100 začina".

Na Kobasicijadi u Turiji, koja je pocela juče i završava se sutra, svoje proizvode izložilo je oko 100 proizvođača, a prevashodno je reč o mesnim prerađevinama, ali i o vinu i rakiji.

Najbolja kobasica domaćeg proizvođača je kobasica Ranislava Stankova, a u klaničnoj industriji ovo priznanje pripada kobasici Supermiks plus, industrije iz Kucure, odlučio je žiri.


U tradicionalnom takmičenju u brzom jedenju kobasica najbrži je bio Dušan Kulačanin iz Šida, koji je tri vruće kobasice pojeo za dva i po minuta.


Za gosta iz najudaljenijeg kraja planete proglašena je Delos Santos Rodrigez iz Dominikanske republike.

Održavanje 29. kobasicijade pomogli su Pokrajinski sekretarijat za poljoprivredu, Srbijagas, Opština Srbobran, Canadoil Group, Jelen pivo, Euro Gas, Mesna industrija Promes, Rubin Kruševac, Mačkov podrum, Eko gradnja i drugi.


Uz podršku sponzora pokrenut je i projekat za kupovinu kuće u kojoj će biti organizovana prerada mesa pa će tako turijska kobasica biti dostupna ne samo za vreme manifestacije, nego cele godine.


Preuzeto sa http://www.blic.rs/Slobodno-vreme/Zanimljivosti/369223/Kobasica-iz-Turije-usla-u-Ginisovu-knjigu-rekorda

Reply

admin
Admin

44, male

  

Posts: 89

Proza , citati

from admin on 11/24/2014 12:56 PM

Onoga dana kada si me rastužio ćutanjem, rekao si mi najvažnije. Naučiti ne znači saznati iz knjiga. To znanje je tuđe iskustvo. Mudrost koju je neko drugi stekao. Ono može da uputi čoveka. Da mu objasni ponešto. Da mu bude na duhovnu korist. Ali čovekovo ostaje samo ono što oseti u srcu. Što doživi svakom svojom mišlju i damarom. Što mu oblikuje dušu.

 

Igra Anđela(Ljiljana Habjanović Đurović)

Reply

admin
Admin

44, male

  

Posts: 89

Oslikane dečje pesme

from admin on 11/24/2014 12:50 PM

Reply

admin
Admin

44, male

  

Posts: 89

Poučne priče

from admin on 11/24/2014 12:45 PM

Prica o vuku

 

Nekada davno je deda svome unuku ispricao jednu životnu istinu.
U duši svakog čoveka se vodi bitka. Kao borba izmedju dva vuka. U duši svakoga od nas.
Jedan vuk predstavlja zlo. Predstavlja bes, zavist, ljubomoru, žaljenje, pohlepu, aroganciju, samosažaljenje, krivicu, greh, srdžbu, inferiornost, laž, lažni ponos, egoizam...
Drugi vuk predstavlja dobro. Predstavlja ono što pruža užitak, mir, ljubav, nadu, vedrinu, poniznost, ljubaznost, dobrotu, srdačnost, darežljivost, istinu, saoosećanje i veru.

Unuk se zamisli na nekoliko trenutaka. Sve svoje misli vredno usmeri u dubinu dedovih reci, pa ga upita;
-Koji vuk na kraju pobedi?
Deda odgovori sa smeškom na svom starom licu:
-Pobedjuje uvek onaj koga hraniš...

Reply

admin
Admin

44, male

  

Posts: 89

Oslikane mudre misli i citati

from admin on 11/24/2014 12:35 PM

Reply

admin
Admin

44, male

  

Posts: 89

Mudre misli

from admin on 11/24/2014 12:26 PM

Tesko onom koji mora nekog drugog da unizi,
da bi se on sam izdigao ili bolje receno
da bi imao iluziju da se izdigao!

~Ivo Andric~

Reply

admin
Admin

44, male

  

Posts: 89

Oslikana poezija

from admin on 11/24/2014 12:15 PM

Reply

admin
Admin

44, male

  

Posts: 89

Poezija

from admin on 11/24/2014 12:06 PM

Na kraju

 

Kost ja kost ti
Zašto si me progutala
Ne vidim se više

Šta je tebi
Progutala si ti mene
Ne vidim ni ja sebe

Gde sam ja sad

Sad se više ne zna
Ni ko je gde ni ko je ko
Sve je ružan san prašine

Čuješ li me

Čujem i tebe i sebe
Kukuriče iz nas kukurek

Vasko Popa

Reply

admin
Admin

44, male

  

Posts: 89

Ex - Yu grupe

from admin on 11/24/2014 11:57 AM

Reply

admin
Admin

44, male

  

Posts: 89

Instrumentali domacih i stranih pesama

from admin on 11/24/2014 11:53 AM

Reply Edited on 12/15/2014 10:24 AM.
First Page  |  «  |  1  |  2  |  3  |  4  |  5  |  6  ...  9  |  »  |  Last

« Back to previous page