Kinez pojeo 160 jaja u čast Božića

[ Go to bottom  |  Go to latest post  |  Subscribe to this topic  |  Latest posts first ]


BlackW

99, female

  

Urednik

Posts: 10513

Kinez pojeo 160 jaja u čast Božića

from BlackW on 12/27/2014 03:09 AM

Kinez Pan Jidžong (40) želeći na poseban način da obeleži Božić a koji danas slave katolički vernici uspeo je više ni manje nego da pojede neverovatnih 160 komada jaja.!..

 

Četrdesetogodišnji Jidžong je za manje od 40 minuta progutao 150 prepeličjih i 10 kokošjih jaja u okviru promocije restorana u centralnoj kineskoj provinciji Hunan.

Inače ako niste znali kineska reč za Božić je Šengdandjie, i u imenu sadrži reč "jaje", a Panu se učinilo da je ovo "prigodno vreme da se jedu jaja".

Kada sam pojeo 160. smučio mi se ukus jaja, pa sam prestao. Ali ne zato što sam bio sit" izjavio je za AFP.

Poznat po učešću u mnogim takmičenjima u brzom jedenju, Pan je prethodno slistio 147 knedli u jednom cugu, a jednom je smazao 40 činija rezanaca za samo 15 minuta.

"Kao takmičar u brzom jedenju želim da isprobam svoje granice sa svim vrstama hrane" dodao je tokom intervjua on

Na kraju da dodamo da je jedno vreme Božić u Kini bio zabranjen ali se poslednjih godina sve više proslavlja,uglavnom u vidu trgovinskog festivala.

Reply

« Back to forum